O malarzu
PIOTR KLEMENS BORZĘCKI - urodzony w 1971 roku w Strykowie pod Łodzią. Malarz, pozostający od początku wierny najbardziej tradycyjnej materii - malarstwu olejnemu.

Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu w specjalności ceramika.

Poza malarstwem czas poświęca na jazdę na rowerze i uwielbienie dla kobiet. Bardzo lubi też wszystkie zwierzęta. W chwilach wolnych gotuje i zjada dużo schabowych z kapustą. Jak nie maluje wkł ada czarny kapelusz – smutku.

Maluje obrazy z wielkiej potrzeby serca, poświęcając każdemu wiele czasu. Cierpliwe i długo nakłada wiele warstw kolorów, aż osiągną cudowną głębię, jakby zaprzeczał współczesnemu chaosowi i ciągłemu „nie mam czasu”. Własną ekspresję artystyczną potęguje używanie tradycyjnych technik malarskich. Rejestruje to co go otacza, dokumentuje w ten sposób rzeczywistość swojego życia, budując malarski szkic emocjonalnych wrażeń.

Warto przeczytać

"Piotr Borzęcki ze Strykowa" - artykuł z kalejdoskopu
"Strykowa nie znam" - krótka notaka o obrazach Piotra Borzęckiego

Obecnie Piotr tworzy dekoracje malarskie na scianach i sufitach w łodzi, której konstruktorem jest William Fairbank www.williamfairbank.com. Inspiracją do tych obrazów są sceny z baśni rosyjskich. Łodź zwana przez twórcę „Apteczna barka”, jest kopią łodzi używanych na Syberii w 1919 roku. Będzie wykorzystana niemym czarno – białym filmie "Georgic Hayes", który zostanie nakręcony w Whitegate Film Studios, w Bridgham ( Norfolk, Anglia.)

Galeria Piotra Borzęckiego
Copyright 2007